gripy MAX1
Jen tři body spojuje jezdce s kolem a proto je extrémně důležité, aby v těchto bodech byly komponenty bez kompromisů. Gripy a omotávky MAX1 jsme vyvinuli s jasným cílem – přinést jistotu vedení stopy i v extrémních podmínkách při dlouhých jízdách. Použitím gripů a omotávek MAX1 získáte silnou kontrolu nad kolem a bezbolestný úchop díky tvaru pro každý typ cyklistiky. Ať už při jízdě potřebujete častou změnu polohy, nebo stejný tvar při jízdě v sedle i ze sedla, v sortimentu MAX1 máme pro Vás správnou variantu.

Technický tip:

Výměnou gripů lze řešit velmi časný problém bolesti při jízdě v oblasti dlaně a předloktí. Mějte na paměti, že čím více styčné plochy na gripu je, snižuje se soustředění tlaku na malé místo v oblasti palmárních nervů. Toto řeší tzv. "ergo grip", který nabízí tvarování v této části a odlehčuje tlaku v oblasti dlaně. Tento typ gripu je vhodný např. na elektrokola, kde trávíte vetší část jízdy v sedle. Důležitou roli při změně gripy hraje i umístění brzdových pák, které ovlivňují, kde grip poté držíte.

Opačným pólem jsou kulaté gripy s menším průměrem. Ty se velmi časti používají u gravity disciplín - enduro, trail a DH, kde je velmi důležitý maximální kontakt ruky s gripem. Pro tyto účely jsou klasické kulaté gripy ideální.