sedla MAX1

Jsou jen tři body, kde dochází ke spojení jezdce s kolem. Proto je důležité, aby spoje fungovaly bez kompromisů. V sedlech je sortiment MAX1 velkorysý, protože anatomie člověka je rozmanitá. Dámy - nechte se hýčkat gelovým sedlem na dlouhých bezbolestných výletech. Pánové – odměňte se ultralehkým sedlem s karbonovými ližinami a karbonovou platformou. Promyšlené detaily jako jsou středové otvory, tvarované platformy, snadno udržovatelné povrchy a hlavně přizpůsobivé výstelky dělají ze sedel MAX1 nepostradatelné průvodce mnoha zážitků na kole bez bolestivých následků.

Pamatujte: výber sedla je často velmi subjektivní záležitostí, proto je vždy ideální navštívit svého lokálního prodejce MAX1 a daný typ sedla si vyzkoušet.

Při výběru to správného pohodlného sedla se můžete setkat s následujícím rozdělením:

  • Sportovní sedla - jde o označení typu sedla, které jsou svým tvarem a šířkou určené pro jezdce, kteří tráví na kole více času, zpravidla jde o sedla úzká a tvrdší (mají méně polstrování) 
  • Komfortní sedla - označení pro sedla širšího a měkkčího střihu určená pro turistické a hobby použití
  • Ližiny sedla - vyrábějí se z více materiálů, nejčastější bývají vyrobené ze základní oceli, Cr-Mo (chrom-molibdenu), titanu nebo karbonu
  • Tvar sedla - na trhu existují zpravidla 2 typy sedel dle tvaru - sedla s plnou plochou nebo s dírou pro odlehčení nervových partií u pánské části uživatelů

Jaký je rozdíl mezi pánským a dámským sedlem? Základní rozdíl je, že pánská sedla jsou delšího a užšího tvaru, dámská jsou kratší a širší.